Ako na problémy so žalúdkom

By Admin / 19. augusta 2016
žalúdočné problémy a homeopatia

Autorka: Katarína Jančovičová

​Ak vás bolí žalúdok, aj keď jeho obsah je už dávno v záchode, môže to byť gastritída, vredové ochorenie a všeličo iné. Skôr než si pobeháte „GASTRO“, môžete si pomôcť homeopaticky.

Opíšem vám 10 HOMEOPATÍK na bolestivý žalúdok. Pomôžu, či ide o bolesť žalúdka, ktorá sa objavila po prvýkrát, alebo ide o bolesť chronického charakteru:

Homeopatiká, ktoré majú vzťah k žalúdku

 • Bryonia - zhoršuje najmenší pohyb, zlepšuje kľud, pokoj, samota, keď sa vôbec nepohnete. Je prítomný pocit veľkého smädu, OSTRÁ BODAVÁ BOLESŤ. Jazyk môže byť špinavobiely alebo hnedý.
 • Chelidonium  - zhoršenie ráno okolo 4.00 h, tlakom na žalúdok, pohybom. Zlepšuje teplý nápoj a to najmä mlieko, ľah na ľavej strane, zlepšenie po stolici, po jedle. BOLESŤ VYŽARUJE DO PRAVEJ LOPATKY. Dych môže byť páchnuci a jazyk žltý.
 • Arsenicum album - zhoršenie od polnoci do 2.00 h. ráno, studenými nápojmi, po jedle. Zlepšenie horúcimi alebo teplými nápojmi, mliekom. Prítomnosť zimnice a úzkosti. PÁLIVÁ BOLESŤ. Jazyk mliečne biely
 • Kalium carbonicum - zhoršenie od 2.00 h do 4.00 h v noci, studenými nápojmi, po jedle. Zlepšenie pohybom a horúcimi nápojmi. PICHAVÁ, BODAVÁ BOLESŤ.
 • leaf
  Lycopodium - zhoršenie medzi 16.00 h a 20.00 h., môže prísť aj v noci okolo 2.00 h. Zhoršenie cibuľou a fazuľou. Zlepšenie trením žalúdka, grganím, ležaním na pravej strane. V noci sa postihnutý budí od hladu a musí jesť. BOLESŤ SPOJENÁ S GRGANÍM ALEBO PLYNATOSŤOU.
 • leaf
  Nux vomica - KŔČE A SŤAHY v žalúdku, neúčinné grganie. Zhoršenie ráno, hnevom, alkoholom, kávou, tabakom, jedlom, pohybom. Zlepšenie teplým jedlom a nápojmi. Typická je prepracovanosť a podráždenosť.
 • leaf
  Phosphorus - zhoršenie teplým nápojom alebo jedlom, strachom. Zlepšenie studeným nápojom alebo jedlom, hlavne zmrzlinou. Vracanie začne okamžite ako sa zohreje nápoj v žalúdku.  VRACANIE KRVI.
 • leaf
  Colocynthis - zhoršenie jedlom, pitím, pred stolicou. Zlepšenie stočením do klbka, pevným tlakom, grganím. Ide o SILNÚ KŔČOVITÚ BOLESŤ. Prítomný nepokoj. Bolesti predchádza zlosť a poníženie.
 • leaf
  Sepia - zhoršenie jedlom, chôdzou, fajčením. Zlepšenie po vracaní. POCIT PRÁZDNOTY, DVÍHANIE ŽALÚDKA, NEVOĽNOSŤ. Bolesť nezlepšuje jedlo.

Dôležité


Pre výber vhodného homeopatika nie je v prvom rade dôležitá diagnóza, ale celkový obraz.

Vyliečený žalúdočný vred

„Veľmi ma bolí žalúdok. Vracal som. Nikdy som takéto niečo nemal!“ hovorí mi do telefónu mladík. A tak som začala z neho ťahať informácie.
Typ bolesti – bodavá.
Zlepšuje – pokoj, keď leží a nehýbe sa.
Zhoršuje – pohyb.
Nálada – nevrlá, chce byť sám.
Keďže tento mladý muž, má svoju homeopatickú lekárničku, vedel si dať homeopatikum hneď.

Bola to BRYONIA 30CH. Bolesť veľmi rýchlo ustúpila.  Neskôr som sa dozvedela, že diétu držal 3 dni.

NATURrada: Pomôže JEDLÁ SÓDA, ľanový olej. Je zvykom aj mlieko, ale to upokojí na krátku dobu, pretože v konečnom dôsledku stimuluje tvorbu žalúdočnej kyseliny. Vyhýbať sa káve, alkoholu, koreneným jedlám, citrusom, rajčinám, liekom, ktoré dráždia sliznicu žalúdka.

Ak sa vám bolesti v žalúdku stále vracajú, chcú poukázať na to, že človek NIEČO NEVIE STRÁVIŤ VO SVOJOM ŽIVOTE. Má pocit viny. Strach z niečoho nového. Strach z chudoby. Môžme sa zamyslieť: ČO MA ZOŽIERA??? "Obyčajné" nájdenie príčiny ochorenia môže výrazne skvalitniť váš život!

Tieto informácie nenahrádzajú návštevu u lekára. Pri chorobách a pretrvávajúcich problémoch sa obráťte na homeopata, lekára alebo lekárnika.


Katarína Jančovičová

Som absolventkou Slovenskej akadémie klasickej homeopatie a registrovanou homeopatkou Slovenskej komory homeopatov. Moje stránky nájdete na adrese www.homeopatkatka.sk alebo sledujte moje stránky homeopatkatka na Facebooku.  Pracujem v Bánove pri Nových Zámkoch.