Výhody homeopatickej liečby

Čo je homeopatia?

Homeopatia je systém liečenia, ktorý vychádza z princípu podobnosti. Pri homeopatickej liečbe je homeopatom odporučené homeopatikum, ktoré zodpovedá individuálnym symptómom klienta. Preto je dôležité, aby sa správne homeopatikum vybralo na základe celkového obrazu stavu (telesného, duševného a emocionálneho), nie iba na základe fyzických príznakov. Ak je výber homeopatika správny, je takto individualizovaný výber vysoko efektívny a účinný. 

Výhody homeopatie

 • check
  Ak je správne zvolené homeopatikum pre daný stav, homeopatikum nepotláča príznaky, ale skutočne lieči na viacerých úrovniach - mentálnej, fyzickej a emocionálnej.
 • check
  Je ju možné použiť bez predpisu a postupným zoznamovaním sa s jej fungovaním, ak chcú, sa klienti stávajú sebestačnejšími a samostatnejšími pri riešení svojich zdravotných, či životných situácií. Pri samoliečbe pozri článok na túto tému.
 • check
  Nemá nežiadúce účinky v zmysle konvenčnej medicíny.
 • check
  Môže sa kombinovať s konvenčnou liečbou.
 • check
  Homeopatiká sú lacné a pri konštitučnom predpise miniete len pár globuliek z celej fľaštičky za cca 5-6 eúr, čo znamená, že vám vydržia niekoľko rokov.
 • check
  Ak je správne zvolené homeopatikum, úľava je v akútnych prípadoch rýchla
 • check
  Ak už používate homeopatiu dlhšie a poznáte svoj konštitučný liek alebo lieky ktoré sú blízke vašej konštitúcii, viete si nielen poradiť vo viacerých situáciách veľmi rýchlo, ale aj predchádzať ochoreniam posilnením svojho organizmu, ak treba.
 • check
  Homeopatiká sú rovnaké pre deti aj dospelých, pre zvieratá aj rastliny, takže nebudete potrebovať osobitné lieky pre seba, deti, či domácich miláčikov.
 • check
  Okrem fyzickej úľavy obrovským benefitom homeopatie je zlepšenie ostatných úrovní života - pocitu pohody, energetická úroveň, zlepšenie spánku, životnej situácie a podobne.
 • check
  Homeopatické konzultácie poskytujú  priestor pre váš osobný rast a porozumeniu zákonitostí života.

Hovorí homeopatka Jana Kováčová


„V čom je homeopatia iná od klasickej liečby?“ Pýtajú sa ma často známi aj neznámi. Vtedy odpovedám protiotázkou: Prezraďte mi, ako si vy predstavujete ideálnu liečbu?


Najčastejšie požiadavky sú:

 1. „Nech je rýchla a účinná!“
 2. „Uprednostňujem prírodné produkty, bez použitia chémie.“
 3. „Je pre mňa dôležité, aby nemala vedľajšie účinky!“
 4. „Potrebujem liek, ktorý môže užívať moja malá dcérka, ale aj ja v tehotenstve.“
 5. „Najlepšie by bolo, keby som nemusela tráviť čas medzi chorými v lekárňach.“
 6. „Finančne nenáročná. Je ťažké míňať minimálnu materskú na lieky.“
 7. „Hľadám liečbu na ochorenie, ktoré klasická medicína nevie vyliečiť.“
 8.  „Chcela by som, aby sa mi tieto problémy nevracali takmer každý mesiac!“

Takýmto kreatívnym brainstormingom nájdu ľudia benefity, ktoré im môže homeopatia priniesť. Mojím snom ostáva, aby alternatívne terapie kráčali ruka v ruke s klasickou medicínou. Každý sme v niečom dobrý. Homeopat nevie sadrovať zlomenú nohu, kožnému lekárovi sa ťažko lieči ekzém. Využime naše prednosti!


Bežné ochorenia v domácnosti nemusia byť strašiakom. Množstvo kvalitnej literatúry a ​kurzov vám otvára dvere. Nech sa páči, stačí vstúpiť!


Aká teda homeopatia je? Jemná, príjemná, bezpečná metóda znovuzískania zdravia!

Ak homeopatická samoliečba neprináša požadovaný efekt, je potrebné kontaktovať skúseného homeopata, ktorý dokáže symptómy lepšie posúdiť a nájsť vhodnejšie a presnejšie homeopatikum. V prípade, že zdravotný problém pretrváva alebo sa časom zhoršuje, je potrebná návšteva lekára.