Dôkazy v prospech homeopatie

fraktal

Mani Norland, riaditeľ anglickej homeopatickej školy School of Homeopathy v nasledujúcom videu hovorí o tom, že „homeopatia funguje u bábätiek a zvierat, takže isto nejde o placebo, takisto väčšina pacientov, ktorí prídu, už boli u iného terapeuta – tak prečo nezaúčinkoval placebo efekt pri tých iných terapiách, ale zafungoval pri druhom, treťom atď predpise homeopata…..“ Mne je odpoveď jasná, pretože mám osobné skúsenosti s účinnosťou homeopatie, možno na tom je založený ľudský život, s čím máme skúsenosť tomu veríme, a z toho pohľadu interpretujeme potom aj všetky ostatné informácie, nezávisle od intelektuálnej kvality, ktorú daná informácia prezentuje.

Homeopatia je potvrdená nielen z informácií pacientov, ale aj z klinických štúdií, pozorovaní homeopatov a referencií, ktoré poskytujú klienti svojim homeopatom.


Ďalšie možné „vysvetlenie fenoménu homeopatie nám dodávajú štúdie juhokoréjských chemikov, ktorí túto štúdiu uverejnili v časopise Chemikal Communications (2001, str. 2224). Výskumníci experimentovali s takzvanými fulerénmi (sférickými molekulami skladajúcimi sa z párneho počtu uhlíkových atómov, tvoriace uzavreté, duté teleso). Počas štúdie zistili, že fulerény vytvárajú v homeopatických riedeniach náhodné zoskupenie. Ohromujúce je, že čím vyššie je riedenie, tým väčšie sú zoskupenia sférických molekúl (fulerén). Táto štúdia by mohla vysvetľovať doteraz nepochopené fungovanie homeopatík. V homeopatii sa ochorenia a symptómy liečia extrémnymi riedeniami.“ preložené zo stránky apotheker.or.at

Viac o riedení a potenciách v homeopatii nájdete v tomto článku s videom.