Homeopatia a chudnutie

Je tu nový rok a s ním často aj rozhodnutie upraviť svoj vzhľad a váhu. Ak sme sa rozhodli schudnúť, dodržiavame zdravý stravovací režim a cvičíme, no aj tak nám to chudnutie ide pomaly, môže nám pomôcť homeopatia.

Morská riasa Chaluha bublinatá je známa svojimi detoxikačnými účinkami. Homeopatický liek Fucus vesiculosus vyrobený z tejto riasy priaznivo vplýva na činnosť štítnej žľazy, upravuje hladinu hormónov v tele a tým nám môže napomôcť v našom pláne zdravého chudnutia.

Ak sa niekto zaujíma o rezonančnú terapiu, odporúčam terapiu Petra Chapella, kde klasifikácia problémov s jedlom môže byť pre nehomeopata uchopiteľnejšia - napríklad prejedanie spôsobené emocionálnou traumou v minulosti alebo dlhými obdobiami nedostatku (jedla) apod.

Najpoužívanejšie homeopatiká na úpravu váhy nájdete aj v slovenčine a to v článku Lenky Staroňovej. Celkovo je podľa mňa však ideálnym riešením, ak túto prácu zvládne vaše konštitučné homeopatikum, alebo jedno z vašich konštitučných homeopatík, ktoré  vám pomôže zvládnuť emocionálny alebo iný problém, ktorý je zvyčajne v pozadí priberania. Dôležité je totiž zmeniť vzorec svojho myslenia, nie iba schudnúť (a potom znovu pribrať).

Tieto informácie sú informatívneho charakteru a nenahrádzajú návštevu u zubného lekára. Pri pretrvávajúcich problémoch sa obráťte na skúseného homeopata, lekára alebo lekárnika.