Lachesis – na čo slúži

lachesis na čo slúži

Lachesis - charakteristika

Pred hadmi má väčšina ľudí prirodzený rešpekt až strach. Juhoamerický had Krovinár tichý, z ktorého je vyrobené homeopatikum Lachesis, je jedným z najväčších a najnebezpečnejších štrkáčov západnej pologule. Nenechajte sa však odradiť. Lachesis patrí medzi často používaný a jeden z najstarších homeopatických liekov. Pripravuje z hadieho jedu, ktorý má v neriedenej forme neurotoxický účinok. Už po malej dávke jedu sa objavuje znížená zrážanlivosť krvi a deštrukcia červených krviniek, a to sú tiež symptómy, pri ktorých tento homeopatický liek pomáha. Homeopatický liek sa pripravuje opakovaným riedením jedu, ktorý tak stráca toxický charakter, ale zachová si liečebné pôsobenie. Lachesis často pomáha ženám v menopauze, ktoré mávajú návaly tepla. Medzi časté symptómy patria pocity zovretia. Ľudia, ktorým tento liek pomáha, často neznesú tesné oblečenie v oblasti krku a/alebo pása. Symptómy sa zhoršujú teplom, alkoholom a pri prebudení. Typická je výrazná urozprávanosť, skákanie z jednej témy na druhú. Tiež ľavostrannosť problémov, alebo začiatok ťažkostí na ľavej strane a ich presun na pravú stranu tela. Je to aj časté homeopatikum pri bolestiach hrdla s pocitom dusenia.

Prípad 50 ročná žena – pocit  škrtenia a hrče v krku

50-ročná žena pociťovala v poslednom čase hrču v krku, cítila tlak na krku v oblasti hrtana  a mala pocity škrtenia. Uvedené stavy začali asi mesiac predtým, než ma navštívila. Žena povedala: „Každý deň pociťujem chvíľu škrtenie a potom to prejde. Je to tak silný pocit, až si krk musím chytiť rukami. Je to pocit, ako keby ma niekto držal za krk a škrtil. Je to veľmi nepríjemné.“

Opýtala som sa jej, čo sa stalo mesiac dozadu a ako sa dostala do toho stavu.

„Pred mesiacom môjho manžela okradli v meste,  vykradli mu auto. On pritom stál kúsok od auta, lebo sa rozprával so známym ktorého stretol. Manželovi ukradli doklady aj peniaze. Mňa to veľmi zobralo, najmä to, že sme prišli o peniaze. Znášala som to horšie ako manžel. Cítila som strašnú zlosť a nespravodlivosť, že sa to všetko deje nám, ale na druhej strane som manžela ukľudňovala. Na jednej strane som bola veľmi nešťastná, že sa nám niečo také stalo a na druhej strane som ďakovala, že sa nestalo nič horšie."

Pacientka je veľmi zimomrivá, aj v lete sa potrebuje „zamotať do periny" a aj v lete máva studené nohy. Často sa u nej vyskytujú problémy s hrdlom (zápaly hrdla) a škriabe ju v krku po studených nápojoch alebo zmrzline.

Po celkovej analýze bol tejto pani odporučený Lachesis dvakrát po hodine.

Kontrola

Po užití Lachesis sa cítila fyzicky zle, dva - tri dni bola unavená, malátna, cítila sa na odpadnutie, mala tras. Po 3 dňoch sa stav začal zlepšovať. Teraz sa cíti psychicky oveľa lepšie, je kľudnejšia, pred homeopatikom pociťovala dlhšie obdobie nervozitu a veľkú vyčerpanosť. Tie pocity už nie sú prítomné, ustúpili. Zmizol pocit hrče v krku, ktorú tam dovtedy dlhšie než mesiac každý deň cítila. Uvedené ťažkosti sa klientke už nevrátili.

Homeopatikum bolo pre  klientku vybrané na základe indvidualizácie, podľa stavu, ktorý pokrýval v danom čase jej mentálne aj fyzické symptómy.

Ak pociťuje ťažkosti, s ktorými si neviete rady, navštívte kvalifikovaného homeopata, ktorý sa vám pokúsi nájsť liek, ktorý bude vystihovať vašu osobitosť a jedinečnosť, pretože v homeopatii nevyberáme homeopatikum pre konkrétnu diagnózu, ale homeopat sa vždy snaží nájsť liek vhodný pre konkrétneho človeka, ktorý bude vystihovať jeho individualitu.

Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.