Calendula

By Admin / 11. mája 2017
calendula

Autorka: Olívia Schriffel

Calendula je výborný liek na akékoľvek poranenia a na pooperačne stavy na podporu hojenia jazvy. Podporuje zdravú granuláciu, hojivé procesy, upokojuje postihnuté tkanivo, zastavuje krvácanie a zabraňuje vzniku infekcie. Dokonca aj rana, ktorá ma problematické hojenie so zápalovými procesmi sa veľmi pekne zacelí po podaní Calenduly.

Príklad použitia Calenduly

Mladému mužovi po operácii pri ktorej podstúpil odstránenie apendixu, sa rana takmer úplne zahojila. Po nejakom čase sa však začala rana otvárať a hnisať. Pravidelne navštevoval ošetrujúceho lekára, ktorý mu ranu vždy ošetril a potom niekoľkokrát predpísal antibiotika. Po roku sa situácia nezlepšovala, práve naopak a urobila sa už aj fistula. Liek Calendula mu tento stav vyliečil a za necelý mesiac sa rana úplne zacelila. 

Tento liek používam u týchto stavov často a taktiež dobre poslúžil jednému staršiemu pánovi po zložitej zlomenine stehennej kosti a po následnej osteosyntéze. Rana sa veľmi zle hojila. Okrem toho, že sa hojila zle, raz ročne začala hnisať a otvárala sa. Trvalo to niekoľko týždňov kým sa ako tak zahojila. Vždy podstúpil antibiotickú liečbu až nakoniec po niekoľkých rokoch ani tá nestačila a nasledoval zákrok kde sa vykonala revízia rany. Po tomto zákroku boli opäť podané antibiotika no jazva sa hojila veľmi zle. Celé to niekoľkoročné obdobie som sa na to dívala a homeopatickú pomoc som opakovane ponúkala. Až keď zo strany ošetrujúceho lekára bol navrnovaný opakovaný zákrok kvôli opätovnej revízii rany, tak sa tento pán teda na mňa obrátil, či by sme to neskúsili s homeopatiou. Do mesiaca bola jazva zahojená. Odvtedy už prešlo pár rokov a nikdy sa jazva nezapálila ani nezahnisala.

V obidvoch prípadoch bolo odporúčané užívať Calendulu aj rozpustenú vo vode a čistiť s týmto roztokom ranu alebo na ranu aplikovať obklady respektíve prelievať ranu týmto roztokom.

Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.