Ambrózia

ambrosia, palin, alergia

​Ambrózia a alergia v auguste

Podľa správ peľových kalendárov už kvitne ambrózia palinolistá. Ak máte peľovú alergiu v mesiacoch august a september, možno aj vo vašom prípade reagujete na ambróziu.

Základná charakteristika Ambrózie

Ambrosia je homeopatikum na vodnatú nádchu s kýchaním, slzením a neznesiteľným svrbením očných viečok. Častým problémom je aj krvácanie z nosa a svrbenie podnebia. Objavuje sa štekavý kašeľ s pocitom upchatých dýchacích ciest, dokonca až záchvaty astmy.
Ambrosia je vhodná aj na intenzívne letné hnačky.
Alergické prejavy tohto lieku pripomínajú homeopatiká Sabadilla a Wyethya.
Ak máte pocit, že by vám ambrózia mohla pomôcť, poraďte sa so svojím homeopatom, pretože ako vždy platí, že výber správneho homeopatika nepodmieňuje v prvom rade diagnóza, ale celkový stav. Klasický homeopat sa snaží vybrať homeopatikum pokrývajúce celkový stav a nie iba niektoré prejavy človeka.

Prípad alergie u 10-ročného dievčaťa

Dievča sa sťažuje, že už druhý rok v auguste trpí na sennú nádchu. Začína sa to kýchaním, pálením očí, výtokom z očí. Neskôr má pocit, že nos aj dýchacie cesty sú upchaté. Po ambrosia 15CH sa prejavy alergie zmiernili, až celkom vymizli. Celkovo sa dievčaťu darilo na inom homeopatiku, no tento problém pretrvával až do užitia ambrózie.

Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.