Coffea cruda

By Admin / 8. marca 2016
coffea cruda

Aj vy si radi vychutnávate šálku dobrej kávy ☕? Viete čo má káva spoločné s homeopatiou?

Pri kombinácii BOLESŤ + NESPAVOSŤ + EXCITABILITA myslite na zelenú, nepraženú kávu COFFEA CRUDA.

Pod týmto názvom je pripravené homeopatikum zo surových kávových zŕn. Hlavnou indikáciou je nervozita, úzkosť, nespavosť a precitlivenosť na svetlo a hluk. Nervový systém je napätý, zmysly vybičované, podobne ako po nadmernom pití kávy. Človek leží a nemôže zaspať. V hlave má veľa myšlienok alebo je nadmerne rozrušený z prekvapenia (napr. výhra v lotérii), očakávania, radostného zážitku či dobrej správy. Môže to byť aj situácia, keď dieťa oslavovalo narodeniny, bolo tam veľa ľudí a kopec rôznych prekvapení a odvtedy má problém zaspať.

Coffea cruda je vhodná a účinná pri veľmi silných bolestiach a neuralgiách spojených s nespavosťou a precitlivenosťou zmyslov. Môže ísť o akútne bolesti zubov, jednostranné prudké bolesti hlavy, silné koliky i pôrodné bolesti. Bolesť je neznesiteľná a zhoršuje sa hlukom, zvukmi, svetlom, pohybom i pachmi. Výrazná je citlivosť na chlad a vietor. Človek môže túžiť po chladnom a čerstvom vzduchu, ten mu ale jeho stav zhorší, napríklad vystupňuje bolesť hlavy, uší alebo vyvolá kašeľ. Naopak bolesť zubov sa zlepší kúskom ľadu alebo studenou vodou v ústach.

Vedeli ste, že prvý nápoj z kávy bol pripravený v 15. storočí? Diskusie o tom, do akej miery je pitie kávy prospešné, sa vedú dodnes. Možno ste sa stretli aj s tvrdením, že káva ruší účinok homeopatík. Skúsenosti súčasných homeopatov však nasvedčujú tomu, že správne indikovaný homeopatický liek účinkuje bez ohľadu na jej užívanie.

Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.