Aconitum Napelus

5. marca 2016
aconitum napelus panika

Náhlosť a akútnosť stavu

Homeopatický liek, ktorý pomáha pri akútnych stavoch, ktoré nás prekvapia svojou náhlosťou. Môžu to byť buď psychické stavy ako šok, panika a mdloby alebo náhle a prudké horúčky, laryngitídy, chrípka, ktoré prichádzajú často po vystavení sa silnému chladu, studenému vetru alebo extrémnemu teplu.

Dôležitý je ale vždy prudký nástup ochorenia sprevádzaný strachom a nepokojom. Ide o dieťa, ktoré sa pred chvíľkou zdravé hralo a teraz je zrazu veľmi choré. Hodina aconitu je 23:oo. Často sa používa na začiatku ochorenia, potom, ak sa problém rozvinie a zmení sa stav človeka, adekvátne sa zmení aj homeopatikum.

Extra tip na záver


Horúce dni sú už tu a my sa snažíme všemožne schladiť. V aute a v kancelárii zapíname klimatizáciu, otvárame dokorán okná a....na druhý deň zápasíme s nádchou, bolesťou hlavy, stuhnutím svalstva atď. Hneď pri prvých príznakoch sa podáva Aconitum napellus. Aconitum napellus kúpite v každej dobrej lekárni, prípadne vám ho doručia poštou.

Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.

Tieto informácie nenahrádzajú lekársku starostlivosť. Pri zdravotných ťažkostiach sa obráťte na homeopata, lekára alebo lekárnika.


Navštívte naše stránky na Facebooku homeopatiaonline.

Súvisiace články
Calendula
máj 11, 2017
Phosphorus
mar 11, 2017