Aconitum Napelus

aconitum napelus panika

Náhlosť a akútnosť stavu

Homeopatický liek, ktorý pomáha pri akútnych stavoch, ktoré nás prekvapia svojou náhlosťou. Môžu to byť buď psychické stavy ako šok, panika a mdloby alebo náhle a prudké horúčky, laryngitídy, chrípka, ktoré prichádzajú často po vystavení sa silnému chladu, studenému vetru alebo extrémnemu teplu.

Dôležitý je ale vždy prudký nástup ochorenia sprevádzaný strachom a nepokojom. Ide o dieťa, ktoré sa pred chvíľkou zdravé hralo a teraz je zrazu veľmi choré. Hodina aconitu je 23:oo. Často sa používa na začiatku ochorenia, potom, ak sa problém rozvinie a zmení sa stav človeka, adekvátne sa zmení aj homeopatikum.

Extra tip na záver


Horúce dni sú už tu a my sa snažíme všemožne schladiť. V aute a v kancelárii zapíname klimatizáciu, otvárame dokorán okná a....na druhý deň zápasíme s nádchou, bolesťou hlavy, stuhnutím svalstva atď. Hneď pri prvých príznakoch sa podáva Aconitum napellus. Aconitum napellus kúpite v každej dobrej lekárni, prípadne vám ho doručia poštou.

Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.

Tieto informácie nenahrádzajú lekársku starostlivosť. Pri zdravotných ťažkostiach sa obráťte na homeopata, lekára alebo lekárnika.


Navštívte naše stránky na Facebooku homeopatiaonline.