Alumina – homeopatický hliník

By Admin / 2. októbra 2016
alumina homeopaticky hlinik

Autorka: Oľga Kancírová

Liečivý hliník?

ALUMINA je v homeopatii najznámejšia zlúčenina hliníka. Je to hlavná zložka obyčajnej hliny. Vo forme drahokamu sa nazýva korund, zafír alebo rubín, podľa toho akej je farby. Tento liek pôsobí na centrálny nervový systém. Pomáha ak sú spomalené reakcie, spomalené myslenie, nezáujem o činnosti, zmätenosti a úzkosti.

Príznaky homeopatika Alumina sú:

 • FYZICKY - typická je zápcha bez nutkania vyprázdniť sa, neznesiteľné svrbenie kože bez očividnej príčiny, bez vyrážok, suchosť slizníc.
 • KLINICKY - alzheimerova choroba, zápcha, demencia, depresia, ekzém, paralýza, roztrúsená skleróza, retencia moča, retencia stolice, Parkinsonova choroba, závrate.
 • STRACH - neurčitý, neznáme veci, zlodeji, vlámania, korupcia, život, cudzinci, budúcnosť, cestovanie, lietanie, otvorený priestor, ulice, zlyhanie, choroba, smrť, nože, ostré predmety, krv, vlastné impulzy, šialenstvo, akútne záchvaty paniky.
 • NÁLADA - plachý, prispôsobuje sa, sťažuje sa, narieka, uponáhľaný, pomalý v konaní a v reči, depresívny, samovražedný
 • leaf
  MENTÁLNE - duchom neprítomný, zmätený, pochybuje, vyvedený z miery, ako v hmle, blúdi, stratený je, pomalý, pomalé odpovede, robí chyby, nedokáže spájať fakty, demencia
 • leaf
  PRÍČINY - koná na príkaz niekoho iného, strata vzťahov, bijú ho, byť poháňaný alebo byť pod tlakom; nevie, či slová hovorí on alebo niekto iný

Toto sú niektoré z príznakov aluminy, ako vždy však v homeopatii platí, že pre výber homeopatika je najdôležitejšia totalita symptómov, čo znamená, že pre výber je podriadený nie jednotlivému znaku ale zhode celkového obrazu pacienta a homeopatika. 

Prípad pani vo veku 62 rokov s viacerými ťažkosťami:

Mám bolesti v podbrušku a v slabine nad pravou nohou mám opuch a bolesti vyžarujú do bedier. Okolo 5 hodiny ráno sa prebúdzam na nutkanie na močenie, cítim to ako tlačenie. Obmedzuje ma to a vyrušuje. Počas dňa močím iba po stolici, ráno močím bez stolice, no prúd moča je veľmi spomalený, tak ako ja. Na pravej nohe mám kŕčovú žilu nad kolenom je veľmi hrubá, bolí ma, pociťujem teplo. Najhoršie je to vyžarovanie bolesti, znižuje sa mi aj tlak a často mávam vyšší tep aj 100-115, beriem lieky na tlak.

Bolieva ma často hlava, stále iba na jednej strane. Buď napravo alebo naľavo. Potím sa často na tvári, som bledá, niekedy červená no mokrá v noci aj cez deň. Od 40 nemám menzes, mám pocit naliatia, opuchnuté nohy. Studené mám stehná, lymfa akoby neprúdila. Mám strach z choroby, nechcem, aby sa o mňa musel partner starať, neistota. Mám strach, že sa niečo stane, som nervózna keď má niekto prísť na návštevu, panický strach z minulosti, nervózna som či to bude dobre, aby všetko bolo dobre a som nervózna keď mám niekde ísť ja. Som z toho nervózna a taká unavená, vyčerpaná, nič sa mi nechce, iba polihujem, v rozhovoroch som spomalená, musím dlho formulovať odpovede aj na jednoduché otázky. Mám ťažkosti aj zo zaspávaním.

Vzťahy

Mala som psychicky chorého manžela, spáchal samovraždu. Veľmi manžel žiarlil na mňa, strach som mala, že čo bude doma, nemohla som sa baviť s nikým. Žiadne kamarátky, susedy, nikto. Deti sme nemali. Keď som nestihla autobus a meškala som, tak ma zbil. Panika strach každý deň. Bol alkoholik, raz ráno si vypil a potom sa sám podpálil, nevedela som čo mám robiť v panike som iba plakala a plakala. Žila som s ním a starala sa o neho a on sa podpálil. Nerozumiem už nikomu a ničomu. Mám prázdnu myseľ. Po pohrebe som to prežívala strašne, osočovala ma jeho rodina, predtým sa o neho nezaujímali, hanbili sa a tak som bola s ním sama, nikto za nim nechodil. Až potom, keď sa podpálil ma osočovali, že je to moja vina. Stále sa k tomu vraciam neviem to dať preč. Ľudia ma odsúdia, niekto ma obdivuje, snažím sa a vychádzam s každým, aj ma pochopia.

Som veľmi unavená, nič sa mi nechce, nič ma nebaví. Partner mi pomáha, sme spolu asi 11 rokov, on je dobrý ku mne pozorný, chodíme spolu na ryby, na huby, to mám rada. Niekedy keď neurobí niečo tak ako si ja predstavujem, tak sa uzatvorím aj na 2 hodiny sa budeme hnevať pre hlúposť, ja inak neviem. Najlepšie vychádzam s dvojičkou, bolo nás 5 detí. Rodičia už nežijú. Nemôžem mať tesné oblečenie, dusí ma to. Mám strach z výšky, strach že spadnem, že sa mi zatočí hlava, nemôžem ani pozerať, že druhý je vysoko. Často som smädí, pijem veľa bylinkové čaje. 

Dôležité pre výber homeopatika boli hlavne tieto symptómy:

Pomaly odpovedá, Kŕčové žily, Tlakové bolesti v dolných končatinách, Zmena farby tváre počas potenia, Bolesti hlavy na jednej strane hlavy, Slabý prúd moča ráno po zobudení, Strach zo zlyhania, Úzkosti a zúfalstvo.

Klientka po ALUMINE zatelefonovala a s radosťou v hlase mi oznámila tieto zmeny: 

 • môže bez problémov zaspať a spí celú noc
 • močenie sa ustálilo, je to už v poriadku
 • nohy začali opúchať viac po 1 dávke a potom sa to zmiernilo a bolesti povoľujú
 • hlava ju ešte bolí no už asi iba každý 3-4 deň a slabšie
 • leaf
  v stehne je stále cítiť bolesť a tlak no menej

Po 4 týždňoch sa má veľmi dobre, všetky ťažkosti ustúpili, má dobrú pamäť a je oveľa kľudnejšia.


Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.