Rozhovor o homeopatii s veterinárnym lekárom MVDr. Pavlom Čechom

By Admin / 31. augusta 2017
Rozhovor o homeopatii s veterinárnym lekárom MVDr. Pavlom Čechom

​Homeopatia je univerzálna liečebná metóda, čo znamená, že ​ju možno použiť pre ľubovolné živé stvorenie. Stále populárnejšou sa stáva aj pri liečbe zvierat.  Dnes Vám na tému veterinárnej homeopatie alebo homeopatie pre zvieratá prinášame krátku ukážku z pripravovaného video rozhovoru s veterinárnym lekárom MVDr. Pavlom ČechomPán doktor Čech je skúseným veterinárom a takisto skúseným homeopatom.​ ​

​Veterinárnej homeopatii sa venuje približne od roku 1992, kedy ju začal používať hlavne vo veľkochovoch hospodárskych zvierat. K homeopatii sa dostal za základe vlastnej pozitívnej skúsenosti s konštitučnou homeopatiou a práve vďaka tejto skúsenosti sa rozhodol, že takúto úžasnú liečbu chce používať aj pre zvieratá.

​Vypočujte si prvý úryvok z rozhovoru:

Jeho prvými pacientami boli dojnice na farme, u ktorých sú najväčším problémom mastitídy, teda zápaly mliečnej žľazy. Veľkým úspechom bolo vyliečenie takýchto zápalov do 3-4 dní a od takto nechemicky vyliečeného zvieraťa mohlo ísť mlieko okamžite po kontrole do dodávky.

Okrem hospodárskych zvierat ako kravy a ošípané, začal neskôr homeopatiu používať u malých zvierat – najmä u psov a mačiek, i keď jeho srdcovou záležitosťou sú kone. V rozhovore spomína konkrétne skúsenosti s homeopatickej liečbou burzitíd a takisto prípad psa s chorým srdcom.

Vypočujte si druhý úryvok z rozhovoru:

Výhody homeopatickej liečby u zvierat

Za veľkú výhodu homeopatickej liečby považuje fakt, že homeopatia nezaťažuje imunitný systém chemickými látkami. Tento spôsob liečby zároveň zostáva ekonomicky veľmi výhodný. Majitelia zvierat majú navyše veľmi dobrý pocit z toho, že použitím homeopatie nenavyšujú chemické zaťaženie organizmu svojich domácich miláčikov, ktorý máme aj my aj zvieratá zo životného prostredia a z potravín. Ďalšou veľkou výhodou homeopatie je možnosť kombinovať homeopatickú liečbu s konvenčnou medicínou či inými alternatívnymi metódami. Pán dr. Čech sa takisto venuje veterinárnej laserovej akupunktúre.

S akými problémami sa stretáva veterinárny homeopat

Veľká skupina jeho zvieracích pacientov prichádza kvôli ortopedickým problémom – či už akútnym alebo chronickým zápalom kĺbov, ďalej kvôli kožným ochoreniam, alergickým prejavom, rôznym ekzémom, dermatitídam, opakovaným zápalom uší, poruchám správania. Homeopatiu používa úspešne napríklad u dostihových koní, ktoré majú psychický stres z toho napätia, ktoré prichádza pred pretekom.

Úloha homeopata

Úlohou homeopatie je navodiť stav rovnováhy daného jedinca. Toto je náročné, pretože pri výbere homeopatika treba zvážiť všetky príznaky, ktoré vám majiteľ o danom zvierati povie, jeho myseľ, správanie, metabolizmus, súcitnosť, empatiu. Celkový pohľad na zviera je úplne iný ako v západnej medicíne. Homeopata zaujíma zviera ako celok. Prechádza s majiteľom celý priebeh ochorenia, ako často sa vracia, čo ho ovplyvňuje, po čom vznikol daný problém. Homeopatické vyšetrenie je preto oveľa dlhšie ako pri konvenčnej medicíne.

quote-left

Homeopatia pôsobí celostne a pôsobí na všetkých úrovniach organizmu.

​Celý rozhovor ​si môžete vypočuť tu:

​Na našich stránkach sa o homeopatii pre zvieratá dočítate viac:

https://www.homeopatia.sk/homeopatia-a-psy/