Drahokamy v homeopatii

drahokamy

Drahokamy sprevádzajú ľudstvo od nepamäti. Priťahujú nás svojou krásou, pôvabom a vznešenosťou. Po veky si ich ceníme pre nádherný lesk a farbu, čírosť, neuveriteľnú stálosť, odolnosť a vzácnosť. Prisúdili sme im moc priniesť svojmu majiteľovi silu, šťastie, zdravie, bohatstvo, moc, bezpečie, ba i lásku. Ich výnimočnosť neušla ani pozornosti homeopatie.

Stačí si teda vyhľadať na webe, že diamant pomáha hromadiť bohatstvo, objednať príslušné homeopatikum vyrobené z tohto drahokamu, užiť tri guľôčky a tešiť sa na život v materiálnej hojnosti? Také jednoduché to nebude.

Komu drahokamy v homeopatickej podobe pomôžu

Podľa mojich skúseností je základnou témou ľudí, ktorým pomôžu homeopatiká vyrobené z drahokamov, hľadanie krásy a dokonalosti na všetkých úrovniach. Ďalej je to jedinečnosť. Ľudia v obraze drahokamov ju prirodzene majú. Často však majú problém udržať si ju v rámci rodinných, školských, či pracovných systémov. Drahokamy v homeopatickej forme im pomôžu odpojiť sa od vnútených alebo naučených rolí a pohnúť sa vpred po vlastnej ceste.

Väčšina drahých kameňov vznikla vo vnútri Zeme, kde sú vysoké teploty a tlak tisícok atmosfér. Ľudia, ktorým pomôžu homeopatické lieky vyrobený z drahokamov sa cítia pod tlakom. Vo všetkých úspešných prípadoch, ktoré som doposiaľ vo svojej praxi mala, je dobre viditeľná silná potreba sebareflexie. Chcú chápať veci na hlbšej úrovni, preskúmať skryté oblasti svojho vnútra. Drahokamy majú vo svojom obraze aj spiritualitu, túžbu po duchovnom raste, potrebu vyjsť z tmy do svetla.

Spoznali ste sa? Alebo niekoho zo svojich známych?

Skúste si lepšie všímať jeho reč. Tí, ktorým by drahokamy v homeopatickej forme mohli pomôcť, používajú veľa slov, ktoré s nimi súvisia. Časté sú slová ako tvrdý, číry, ostrý, krehký, rozštiepený, brilantný, nabrúsený, hrany, lesk, lom … Ani to však nie je zárukou, že to tak skutočne bude. Výber homeopatického lieku musí byť skutočne presný, aby bol účinný. Preto je lepšie zveriť ho profesionálnemu homeopatovi.

Drahokamy v homeopatickej praxi

Ľudia, ktorí potrebujú homeopatické lieky vyrobené z drahokamov, nemajú ľahký život. Akoby potrebovali opracovať, aby naplno ukázali svoju krásu. Diamant potrebuje vybrúsiť aby zažiaril, ametystu stačí pomôcť na svetlo a lapis lazuli sa najčastejšie upravuje tromlovaním. Čo je technológia, pri ktorej sa surové kamene vyhladzujú a leštia vo vibračnom bubne. Akoby sa aj ľudia, ktoré potrebujú drahokamy, stali ušľachtilejšími prekonávaním prekážok.

Kiara (Diamant)

Táto krásna, svetlovlasá, na svoj vek nezvyčajne elegantná mladá žena prišla ku mne s úzkosťami a trémou. Je v maturitnom ročníku súkromného gymnázia a má obavy, že kvôli tréme pokazí skúšky. Nebude schopná dosiahnuť maximálne počty bodov, ktoré potrebuje aby mohla dostať štipendium na prestížnej univerzite vo Veľkej Británii. Kvalitné vzdelanie považuje za veľmi dôležité. Učí sa rada, samotný proces vzdelávania sa ju baví. Problém je, že stratila schopnosť oddychovať. Zle spí, v noci sa prehadzuje, často sa budí s pocitom úzkosti. Teraz sa pridala tréma. Najhoršia bola pri poslednom teste. Tak veľmi spanikárila, že nevedela artikulovať, mala obrovskú ťažobu na hrudi a ľadové mokré spotené ruky.

diamant
diamant

Najlepší výkon dosahuje pod tlakom

Veľa o sebe premýšľa. Priťahuje ju negatívna stránka ľudskej psychiky, praskliny na duši. Chcela by o nich zistiť viac. Hovorí, že je ťažké si v sebe upratovať. Nie je schopná oceniť samu seba, viní sa zo všetkých nezdarov. Často si toho berie priveľa, veľmi na seba tlačí. V druhom ročníku chodila súčasne na gymnázium vo Viedni. Vždy mala latku inde. Má pocit, že by mala v každej chvíli niečo robiť, stále nevie vypnúť. Často cíti smútok. V skutočnosti sa cíti lepšie pod tlakom. Vtedy podáva najvyšší výkon. Má problém s ihlami a lekármi. Desí ju predstava bolesti a násilia, vyvoláva pocit tiesne.

Pamätáte sa? Cítiť sa lepšie pod tlakom je signifikantným znakom homeopatických liekov vyrobených z drahokamov, keďže sa všetky formujú pod tlakom, hlboko v zemi. Kiara má navyše vo všetkom, čo robí, sklon k perfekcionizmu. Túžba po dokonalosti je typickým znakom homeopatického lieku Diamond vyrobeného z diamantu. Do obrazu lieku patria aj úzkosti, pocit smútku až depresia, pocity tiesne a ťažoby. Podali sme Diamond.

Pôsobenie homeopatického lieku Diamond

Niekoľko dní po prvom užití homeopatika mala Kiara virózu s nádchou, kýchaním a ľahkou bolesťou hrdla. Zlepšil sa spánok, v noci sa už nebudí. Má viac energie a deň pred maturitami si dokázala vyjsť s priateľmi. Skúšky spravila na maximálny počet bodov. Úspech si však nevie užiť. Vrátil sa pocit smútku. Čo teraz so sebou? Znovu užila Diamond.

Na kontrole po šiestich týždňoch hovorí, že sa nikdy v živote nemala lepšie. Prijali ju na dve zahraničné univerzity. Vybrala si tú, ktorá ponúka hlbšie štúdium psychológie. Všetko v jej živote je teraz perfektné a ona sa teší na všetky veľké zmeny, ktoré ju v živote čakajú. Dohodli sme sa, že si Diamond vezme so sebou do zahraničia a užije vždy, keď sa veci zhoršia. Po roku sa má stále dobre a náročné štúdium na univerzite zvláda s prehľadom.

Veronika (Lapis lazuli)

Šarmantnej tridsať sedemročnej žene sa už niekoľko rokov nedarí otehotnieť. Prišla s týmto problémom, ale veľmi rýchlo sa dostávame k jej práci s postihnutými deťmi. Venuje sa výskumu, veľa publikuje, prekladá, cestuje na kongresy, prednáša. Samotná práca ju napĺňa, trápia ju vzťahy medzi kolegami aj odborníkmi. Veľmi prežíva, ak spolupráca zlyhá na osobných nesympatiach. Veľmi sa jej dotýka akákoľvek nespravodlivosť. Oberá ju to o energiu a chuť pokračovať. Priznáva, že má naozaj veľa projektov. Nevie odmietnuť žiadnu ponuku, ale potom ju zahlti množstvo práce. Všetko sa snaží spraviť perfektne. Má však o sebe množstvo vnútorných pochybností.

S rodičmi má veľmi formálny vzťah. Rozumie prečo v detstve dostal všetku pozornosť a starostlivosť jej autistický brat, ale nevie sa cez to preniesť. Veľmi jej v detstve chýbala mama. Od puberty to roky riešila na psychoterapii. Na fyzickej úrovni má problém s únavou očí pri práci na počítači a s hrdlom. Často v súvislosti s nejakou prezentáciou alebo prednáškou.

lapis lazuli
lapis lazuli

Problémy s hlasom a plodnosťou

Veronika prišla pre pomoc s otehotnením, ale najviac ju trápi jej práca, výskum, objavovanie nových myšlienok, ich prezentácia, úspech. To je typické pre ľudí, ktorí potrebujú homeopatikum z periody striebra. Jej elegantný vzhľad a prejav podporuje tento výber rovnako ako problémy s hlasom a plodnosťou. Veronika mala postupne Technetium a Rhodium, po ktorých sa problémy s hrdlom objavia výnimočne. Ľahšie sa jej spolupracuje s kolegami a má menej rozpracovaných projektov. Veľa síl ju však naďalej stoja každodenné povinnosti, rutina, byrokracia v práci. Stráca nadhľad a zmysel prečo veci robiť.

Minerálne lieky pomohli len čiastočne, prípad je komplexnejší. Dostala komplex minerálov, drahokam Lapis lazuli. Má v obraze hľadanie zmyslu. Hodí sa pre tých, ktorí chcú nájsť vnútornú príčinu nepríjemností, ktoré sa im dejú. Zlepšuje komunikáciu, slobodu prejavu a prepojenosť v rodinách. Fyzicky pôsobí na oči a zrak.

Pôsobenie homeopatického lieku Lapis lazuli

Šesť týždňov po lieku Veronika hovorí: „Teraz som pokojná, vyrovnaná, vo vlastnom strede. A najväčší zázrak je, že to prichádza samé. Žijem normálne. Nevedela som si to ani len predstaviť.“ Rozpráva o svojej práci, je spokojnejšia, vidí zmysel: „ Veci sa až tak nezmenili, ale mám úplne inú perspektívu.“ Aj vo vzťahu s mamou prišlo k akémusi zmiereniu. Musela sa sama naučiť veci, ktoré mamy učia svoje dcéry. Ale tak to je, vidí to teraz z väčšieho nadhľadu. A nakoniec sa zdôverila s myšlienkou k materstvu: „ V skutočnosti som to nikdy nechcela.“

Laura (Ametyst)

Na pohľad útla, jemná, delikátna mladá žena prichádza s častými ochoreniami dýchacích ciest. Už v pohybe a držaní tela vidno krehkosť, ale i silu. Je bývalá tanečnica. Má dve deti predškolského veku. Veľmi citlivo vníma ich potreby a snaží sa byť dobrou mamou. Stojí ju to množstvo energie a nie je si istá či to stačí. Veľmi ich ľúbi, ale obáva sa, že nie vždy bola dosť dobrou mamou. Má pocit, že zo začiatku im nevedela dať dosť lásky.

Láska je jej veľká téma. Nedostáva jej dosť od manžela. Veľmi jej chýba prepojenie v hĺbke, aké mali na začiatku. Problém s ním je aj v komunikácii. Všetky každodenné povinnosti zabezpečuje ona. Muž si vždy dokáže nájsť čas pre seba a svoje koníčky. Ona je už veľmi vyčerpaná, nemá žiaden čas pre seba. Najväčší problém je, že nemá kedy tvoriť. Veľmi jej chýba voľnosť, ktorú mala v mladosti. V najhorších chvíľach sa cíti ako v tmavej diere. Pomáhajú jej meditácie.

Snaží sa nájsť spôsob, ako robiť veci lepšie

Majiteľ obchodíku so zdravými potravinami, kde pracuje je jej spriaznená duša. Cítila to od prvej chvíle. Veľmi si rozumejú, na hlbokej duchovnej úrovni. V prevádzke však neustále vznikajú konflikty. Nerozumie prečo. Tak veľmi sa snaží vyhovieť jemu, kolegom aj klientom. Ale vždy sa to pre nejakú drobnosť pokazí. Veľmi ju to unavuje, zraňuje. Konflikty drží v sebe, nevie to len tak prejsť. Veľa o každej nepríjemnej situácii premýšľa, prehráva si ju znova. Snaží sa nájsť spôsob, ako robiť veci lepšie. Aj v iných oblastiach. Veľa študuje, aby vedela klientom zodpovedne poradiť.

ametyst
ametyst

Ametyst a téma lásky

V prípade Laury môžeme vidieť všetky základne témy drahokamov a veľmi výrazné sú aj jedinečné vlastnosti Ametystu. V obraze homeopatické lieku Ametyst je téma lásky. Laura má veľkú potrebu lásky, spriaznenej duše. Veľmi citlivo vníma jej nedostatok vo vzťahoch. Vidíme tu až závislosť na láske. Ametyst má tému závislostí. Laura má vo vzťahoch problém s vymedzením hraníc, čo je tiež znakom Ametystu. Na fyzickej úrovní Amethyst pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest. V najhorších chvíľach sa Laura cíti ako v tmavej diere. Ametysty sa často vyskytujú vo forme geódy, teda dutiny, ktorá je po obvode pokrytá ametystmi. Podali sme Amethyst.

Pôsobenie homeopatického lieku Ametyst

Po užití lieku sa situácia v práci vyostrila. Laura si uvedomila, že nie je schopná vyhovieť požiadavkám majiteľa a musí si stanoviť hranice. Doma sa naopak všetko upokojilo.

Po mesiaci od užitia Amethystu Laura prestala lipnúť na vzťahu k svojmu mužovi. Uvedomila si že v manželstve môže byť šťastná len žena, ktorá by vedela byť šťastná aj bez manžela. Po dvoch mesiacoch Laura odišla z práce. Venuje sa individuálnemu poradenstvu a znovu začala tvoriť. Cíti sa silnejšia, má viac svetla v živote. Nebola chorá ani keď mali virózu jej deti. Podala si prihlášku na záhradnú architektúru.

Tieto tri nádherné ženy, drahokamy, kvety zeme mi ukázali, čo môžu znamenať homeopatické lieky z drahokamov pre duchovnú cestu ďalších hľadajúcich.

Autor: Ing. Ružena Novotová