Farmári na Novom Zélande používajú homeopatiu!

By Adriana / 7. júla 2016
dobytok

Homeopatia na veľkej farme

Novozélandská farmárska revue priniesla ohromujúcu správu, že tunajší farmári liečia svoje zvieratá homeopatiou! Pritom nejde o žiadnu malú farmu, počet kusov dobytka sa odhaduje na 130 tisíc a len dojných kráv na produkciu mlieka a následnú výrobu mliečnych výrobkov na 600 kusov. Majitelia farmy spolu so všetkými zamestnancami každoročne absolvujú kurz homeopatie, aby vedeli zvieratám podávať správne homeopatiká a v správnom dávkovaní. Odkedy používajú homeopatiu, výrazne sa im znížili náklady na liečbu dobytka a dobytok je oveľa zdravší než pri konvenčnej liečbe. Manželia sa rozhodli začať používať homeopatiu potom, ako rozšírili podnikanie na farme o produkciu mlieka. Hlavným dôvodom bola snaha , aby bolo mlieko „čistejšie“ - a teda, aby sa do neho nedostávali zvyšky konvenčných liekov, ktoré predtým zvieratá dostávali na udržanie zdravia v obrovských množstvách.

Časté homeopatiká

Z homeopatických liekov používajú hlavne Gunpowder na infekcie, Phytolaccu na mastitídy (zápal vemien), Ignatiu na spustenie mlieka a upokojenie teliat a Arniku pre teľatá, ktoré mali traumatický príchod na svet. Okrem toho používajú homeopatický komplex na zastavenie laktácie a to tak, že ho jednoducho pridajú do vody na pitie.

Voľba číslo jeden

Homeopatiu si manželia veľmi pochvaľujú, a vždy je u nich voľbou číslo jeden pri liečbe ich zvierat. Je to preto, lebo je ekonomicky výhodná, bezpečná, nemá vedľajšie účinky a navyše sa jej zvyšky nedostávajú ďalej do potravinového reťazca.

Celý článok nájdete na www.stuff.co.nz/business/farming/76987633/thinking-outside-the-square

Ing. Adriana BérešováSAKHom

diplomovaný homeopat​

e-mail: adrianaberesova@hotmail.com

tel.: 0918 02 02 93

www.nasahomeopatka.sk