Potešujúce správy pre homeopatiu

homeopatia vo svete

Slovensko

Na Slovensku vzrástol záujem o homeopatiu. A to aj vďaka bilbordovej kampani Slovenskej komory homeopatov spustenej s podporou známych osobností ako Dominika Cibulková, Szilárd Németh, Emma Tekelyová a Robo Papp. Homeopatiu podporili známe aj menej známe osobnosti na sociálnych sietiach aj na stránke Komory homeopatov. Následne sa homeopatia zmedializovala viacerými reportážami a rozhovormi v novinách, rádiu aj televízii

Reklama v USA

V júni 2016 vyhral Boiron v USA súdny proces, v ktorom bol obvinený z klamlivej reklamy. Tvrdenie, že homeopatický prípravok na chrípku nie je viac nez cukrová globulka bolo zamietnuté a súd rozhodol, že Boiron svojou reklamou nenavádzal spotrebiteľov, aby si kupovali liek, ktorý by neprinášal úľavu.

Veľká Británia

Princ Charles sa opätovne postavil za homeopatiu a navrhol znížiť nadmernú spotrebu antibiotík u zvierat pomocou homeopatík. Jeho dobytok je v rámci ekologického hospodárstva liečený aj homeopaticky. Niet divu, britská kráľovská rodina je tradičným podporovateľom nekonvenčnej medicíny. Ďalším nemenej významným zástancom homeopatickej liečby je kráľovná Alžbeta, ktorá je fanúšikom a podporovateľom homeopatie takisto ako jej predchodcovia

More...

Taliansko

Podľa prieskumu 2016 jeden zo šiestich Talianov použije homeopatiu aspoň raz ročne. V Taliansku je asi 20 000 doktorov, ktorí homeopatiu odporúčajú.

Švajčiarsko

Po 5-ročnej skúšobnej dobe by vo Švajčiarsku v roku 2017 mali homeopatia, holistická liečba, herbalistika, akupuktúra a tradičná čínska medicína dosiahnuť rovnaký status ako konvenčná medicína z pohľadu zdravotného poistenia. V referende zroku 2009 tento krok podporili dve tretiny Švajčiarov.

Afrika

Jeremy Sherr pokračuje vo fantastickej práci v Afrike, kde lieči pacientov s HIV/AIDS v rámci svojho projektu  ‘Homeopathy for Health in Africa’ spolu s manželkou Kamilou.

Homeopatia a výskum

Počet homeopatických štúdií aj v tomto roku stúpa. Momentálne je len v HRI databáze vyše 1000 štúdií. Ďalšie sa dajú vyhľadať v mnohých databázach ako Pubmed, Ovid, Trip, atď. Je veľa pozitívnych štúdií, z roku 2016 napríklad táto, skúmajúca dopad homeopatík na prevenciu chrípky.