Pád na kostrč a poranenie prsníka – dva prípady liečené homeopaticky

By Admin / 8. júla 2016
nehoda, úraz, trauma

Autorka: Mgr. Silvia Trojanovská, SAKHom.

ETIOLOGICKÁ METÓDA V HOMEOPATII

V homeopatii existuje viac metód predpisovania liekov. Jednou z metód je etiologický prístup. Predpísanie je založené na minulej traume, chorobe alebo udalosti, to znamená, keď problém nastal po konkrétnej situácii, napr. po šoku, úraze, chrípke, poranení. Ak klient povie, odvtedy mám ten problém. Túto metódu som využila niekoľkokrát.

Pád na kostrč: muž, 30 rokov ( športovec )

Pred 3 rokmi spadol na kostrč, odvtedy mal silné bolesti chrbtice a stále sa stupňovali. Nevedel sa ani postaviť na nohy, často chodil úplne ohnutý, nemohol ležať na chrbte, bruchu, nevedel ani dvihnúť nohy od bolesti. Niekedy sa od bolesti plazil po zemi. Analgetiká pomohli iba na chvíľu. Absolvoval všetky vyšetrenia, nemal žiadny nález, lekári si nevedeli rady. Dostal HYPERICUM, homeopatikum na poranenie chrbtice a hlavne kostrče. Za pár dní bolesti ustúpili, mierne sa objavili po športe a prechladnutí, Hypericum opakoval niekoľkokrát, odvtedy nemá problémy. Klienta sledujem asi štyri roky, je bez bolestí. Hypericum je homeoptikum na úrazy, hlavne na poranenie nervov a chrbtice. Hlavnými príznakmi sú vystreľujúce a ostré bolesti. Je dôležitý pri poraneniach kostrče po páde, údere, pôrode. Hypericum má veľký význam aj pri prevencii tetanu.

Poranenie prsníka: žena, 50 rokov

Etiologický predpis som využila aj po poranení prsníka. Prsník je veľmi citlivý na akýkoľvek náraz. Miesto poranenia je veľmi bolestivé a často sa vytvoria tumory, ktoré sa môžu zmeniť na karcinóm. Je veľa žien, ktoré po takomto úraze prišli o prsník. Klientke sa po úraze na prsníku objavila veľmi bolestivá hrča, citlivá na najmenší dotyk. Jej mama po podobnom úraze dostala rakovinu prsníka a zomrela. Preto sa pacientka veľmi zľakla. Po dávke BELLIS PERENNIS tumor prestal bolieť a rásť. Po niekoľkých týždňoch a niekoľkých opakovaniach tohto homeopatika sa úplne vstrebal a stratil. Bellis perennis je indikovaný na poranenia mäkkých tkanív. Vznikajú hematómy a abscesy.

Sila homeopatík je úžasná, ak sú správne indikované. Liečba je nenáročná, bezbolestná, bez zbytočných chirurgických zásahov a hlavne účinná. Homeopatiká nemajú žiadne vedľajšie účinky.