Opuch u psa po poštípaní včelou

opuch po poštípaní včelou u psa

Rada by som sa podelila o moju skúsenosť, ako reagujú zvieratá na homeopatiká.

Šteňatá sú veľmi zvedavé a milovníci týchto štvornohých tvorov isto vedia o čom hovorím. Majiteľ musí mať oči všade, keď spoznávajú svet okolo seba. Tak to bolo aj s mojou 9 mesačnou labradorkou, ktorá naháňala včelu. Včela ju ale uštipla do papule alebo jazyka. Ja už som videla len ako to vypľúva von a trasie hlavou.

Reakcia psa po uštipnutí: do 5 minút začala opúchať papuľa, potom sa pridala cela hlava, vrátane očí. Oči jej poriadne nebolo ani vidieť, taká bola opuchnutá. Následne na to začala prudko dýchať, začala triaška po celom tele (začal u nej anafylaktický šok). Ležala a rýchlo dychčala. Na veterinárnu kliniku by som nestihla prísť, keďže bola nedeľa doobeda a boli sme 25 km od Bratislavy.

Jej stav bol urgentný a nástup alergickej reakcie bol veľmi rýchly. Do striekačky som rozpustila Apis 30 CH a podávala som je do papule každých 5 minút. Po štvrtej dávke už bola kľudná, tras prestal, dych sa ukľudnil. Piatu dávku som je podala po pol hodine. Šiestu dávku som jej dala po hodine. Stále som ju sledovala – opuch začal postupne ustupovať najskôr to bolo vidieť na hlave a očiach, papuľa jej odpuchla ako posledná. Opuch aj z papule jej ustúpil do večera, cca do 8 hodín od alergickej reakcie.

Bez podania homeopatického lieku by tu už dnes naša labradorka nebola, zadusila by sa, ja by som načas nestihla prísť na veterinárnu kliniku pre veľmi rýchlu reakciu na uštipnutie. Apis 30CH sa stal súčasťou našej výbavy pri prechádzkach.

Comments are closed