Ruža – Rosa canina

By Admin / 11. januára 2017
ruža rosa canina

Autori: Erika a Martin Piovarči

Rozprávka Kráska a zviera. Celým príbehom sa rozpína, plazí krík zvaný šípková ruža. Je to náhoda? Nie, nie je. Je v tom symbol romantickej lásky, lásky, ktorá bolí, lásky, ktorá je nenaplnená. Láska, ktorá dáva.

V homeopatii je liek vyrobený zo šípkovej ruže, volá sa Rosa canina.
Je vhodný pre ľudí, ktorí trpia pre lásku, ochoreli z nenaplnenej lásky, majú zlomené srdce, cítia nedostatok lásky. Túžia po romantickej láske, píšu básničky. Boja sa vstupovať do vzťahov, aby neboli zranení. Majú pocity márnosti, zúfalstva a bezmocnosti. Objavuje sa u nich pocit hnevu voči rodine, ktorý i náhle mizne.

Fyzicky môžu mať bolesti v sakrálnej oblasti na chrbte, v oblasti srdca a môžu mať pocit, že ich srdce je rozdelené na dve časti. Rosa canina patrí do rádu Rosales a čelade Rosoideae.

Čelaď Rosoideae​

Celá čelaď Rosoideae má tendenciu idealizovať si lásku. Môžu byť veľmi romantickí, čakajú na ideálnu lásku, na "princa na bielom koni". Často zostanú sami. Majú naivné predstavy o láske. Sú trochu detinskí, myslia si, že keď ich niekto miluje urobí pre nich všetko. Očakávajú, až príliš veľa. Môže sa stať tiež opak, že dávajú príliš veľa, lebo si myslia, že majú dávať, keď niekoho milujú.

podľa qjure.com pripravili ​Erika a Martin Piovarči
www.mojhomeopat.sk


Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.