Rozhovory s homeopatmi

rozhovory s homeopatmi

Pred časom som natrafila na videá s britskými homeopatkami a homeopatmi, ktoré ma veľmi zaujali a potešili, pretože niečo podobné tu veľmi chýbalo. Sčasti sme sa o prenos podobnej skúsenosti snažili na našom portály v článkoch prinášajúcich rozhovory s homeopatmi tu a tu. Nižšie priložené videá ponúkajú veľmi neformálny a ľudský pohľad na dôvody, pre ktoré sa rozhodli stať homeopatmi, aká bola ich cesta a malé nahliadnutie do ich každodennej práce a povinností. 

Profil homeopata?

Ide o mužov a ženy rôzneho veku. Ich cesty k homeopatii boli rôzne a takisto odlišujú sa aj ich predchádzajúce pracovné skúsenosti. Niektorí z nich majú medicínske vzdelanie, väčšina však v minulosti pracovala v inom odbore. Niektorí majú súkromnú prax, či už doma alebo mimo domu, iní pracujú v nemocnici. Zopár z nich tiež homeopatiu vyučuje.  Ich pracovný režim je rôzny. Niektorí sa venujú homeopatii na plný úväzok, iní, respektíve iné si zvolili kratší pracovný čas, aby zvládli okrem pracovných aj rodinné povinnosti. Niektorí sa venujú výhradne homeopatii, pár z nich používa aj iné pomocné profesie ako akupunktúra alebo osteopatia, aby pomohli svojim klientom.​ 

Čo majú spoločné

Spoločné majú to, že ich táto práca veľmi napĺňa a inšpiruje. Napĺňa ich pomáhať ľuďom, neustále sa vzdelávať. Zmysluplnosť práce homeopata vidia v pomoci iným a v sebarozvoji. Majú s homeopatiou osobné skúsenosti a vidia, ako veľmi môžu ľuďom pomôcť.

Čo vo videách nezaznie

Samozrejme tak, ako v iných pomáhajúcich profesiách je dôležité, aby išlo o ľudí, ktorí konajú eticky. Mali by byť dobrými poslucháčmi, ktorí majú otvorený a neposudzujúci prístup. Istá citlivosť a empatia sú veľkou výhodou. Na druhej strane by mali byť schopní zachovať si odstup a nedať sa vtiahnuť do emocionality pacienta. Takisto by sa v nich mali spájať analytické schopnosti spolu s intuíciou a kreativitou. Znalosti o homeopatikách sú nevyhnutným predpokladom analýzy a syntézy, ktorá je základom ich práce. Okrem toho, musia robiť všetko ostatné, ako ktorýkoľvek iný človek na voľnej nohe. Propagovať svoj biznis napríklad pomocou reklamy, písania, prednášok, budovaním komunity.  ​Študovať a vzdelávať sa. Udržiavať sa v psychickej a fyzickej pohode. To je samozrejme ideál, ku ktorému vedie istá cesta. Aj homeopati sú len ľudia so svojimi obmedzeniami. Môžu, ale nemusia vám na vašej ceste pomôcť.