Calcarea carbonica

calcarea carbonica

Toto homeopatikum často potrebujú ľudia svedomití, pracovití, praktickí, ale zároveň veľmi uzavretí. Majú veľa strachov – z výšok, hmyzu, rakoviny, tmy, strach o majetok. Deti bývajú často mierne spomalené vo vývoji: pomalšie chápu, neskôr sa učia chodiť, neskôr im rastú zuby a nemajú vzťah k fyzickým aktivitám.

Fyzicky sú zimomriví, často sa potia v záhlaví najmä v spánku a pot môže páchnuť mierne nakyslo. Objavujú sa chute na nestráviteľné veci, vajíčka, mlieko a sladkosti.
náchylnejší k prechladnutiu: nádchy, angíny, zápaly stredného ucha, zápaly priedušiek. Vo svojom obraze má aj ekzémy, poruchy rastu kostí a zubov, neuzatvárajúca sa fontanela. Preto je často typickým homeopatikom detského veku, aj keď to nie je pravidlom.

V neskoršom veku sa môžu objaviť žlčníkové alebo obličkové kamene alebo polypy. Kŕče nôh. Je to skôr chronicky a pomaly pôsobiace homeopatikum. 

Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.

Tieto informácie nenahrádzajú lekársku starostlivosť. Pri zdravotných ťažkostiach sa obráťte na homeopata, lekára alebo lekárnika.