Tajomstvo homeopatie: Premietanie filmu o homeopatii

By Admin / 6. novembra 2017

​Prvý tohtoročný novembrový piatkový večer si priaznivci homeopatie vyhradili pre premietanie dokumentárneho filmu Tajomstvo homeopatie (Magic Pills).

Autorsky a realizačne ho pripravila kanadská homeopatka Ananda More. Výsledkom jej práce je veľmi autentický dokument, ktorý mapuje úspechy homeopatie v liečení a zvyšovaní kvality života ľudí v rôznych častiach sveta.

Ananda nám predstavila indických homeopatov Dr. Prasantu Banerjiho a Dr. Pratipa Banerjiho, otca a syna, ktorých úspešnú kliniku v Kalkate denne navštívia stovky pacientov s rakovinou.

Spoznáme manželov Camillu a Jeremyho Sherra, homeopatov, ktorí sa pred 6 rokmi spolu so svojimi deťmi presťahovali do africkej Tanzánie. Prostredníctvom projektu Homeopathy for Health in Africa pomáhajú najmä miestnym pacientom s HIV/AIDS.

Ananda zaznamenala aj vývoj homeopatika NosoLEP a jeho mimoriadne úspešné nasadenie pri epidémii leptospirózy na Kube. Od prepuknutia epidémie trvalo skupine homeopatov a vedcov z Finlayho inštitútu v Havane extrémne krátky čas, len dva týždne, pokým spoločne vyvinuli homeopatikum, ktoré ponúklo miestnemu obyvateľstvu účinnú pomoc pred nebezpečným ochorením.

Podobne ako v inom, v tomto roku uvedenom, dokumente o homeopatii Len jedna kvapka (Just One Drop) aj v tomto filme dostali vyvážený priestor priaznivci homeopatie a tiež tábor jej kritikov. Film neopomenul ani konkrétne prípady tendenčného informovania o homeopatii v niektorých médiách.

Slovenskú a súčasne európsku premiéru filmu Tajomstvo homeopatie uviedol jeden z najlepších svetových homeopatov súčasnosti, Louis Klein. Louis má dlhoročnú úspešnú homeopatickú prax v Kanade, krajine známej mimoriadne vysokou životnou úrovňou. V provincii Ontário, kde pôsobí, je registrovaných vyše 500 profesionálnych homeopatov a homeopatia je súčasťou verejného zdravotného systému. Každý pacient si tam, v rámci iniciatívy Pacienti na prvom mieste (Patients First), môže sám vybrať, akým spôsobom chce byť liečený. Podobné snahy sú aj v ďalších kanadských provinciách.

​Za všetkých homeopatov  na  Slovensku veríme, že  nepotrvá dlho a podobnú možnosť nám ponúkne aj zdravotný systém v našej krajine.