Homeopatia pre seniorov

homeopatia pre seniorov

Ako môže homeopatia pomôcť seniorom

Homeopatia pomáha dosiahnuť optimálnu rovnováhu v každom veku. “Najvyšším zámerom terapie je rýchla, jemná a trvalá obnova zdravia a zbavenie sa celého ochorenia čo najkratším, najbezpečnejším a najmenej poškodzujúcim spôsobom, podľa jasne zrozumiteľných princípov.” (§2, Organon, S. Hahnemann)

Homeopatia sa neorientuje na jednu skupinu ľudí, ale medzi klientmi homeopatov nájdeme všetky vekové kategórie od mamičiek s deťmi až po paliatívnu starostlivosť.

Homeopatia pomáha seniorom zlepšiť kvalitu života bez kontraindikácií s používanými liekmi. Je často používanou formou pomoci pri problémoch s pohybom aparátom, pri kožných a tráviacich problémoch. Zlepšuje spánok a vitalitu, čo vedie k možnosti aktívnejšieho života.

Problémy, ktoré sú často liečené v homeopatickej praxi sú okrem iného: bolesť kĺbov, Alzheimerova choroba – demencia, cukrovka, problémy so srdcom, pásový opar, kašeľ, vysoký krvný tlak, problémy po očkovaní proti chrípke, bolesti chrbta, parkinzonizmus, nehojace sa rany, slabosť močového mechúra, vyčerpanosť, problémy so spánkom a znížená imunita.

homeopatia a seniori

Čo je homeopatia?

Homeopatia je efektívny a vedecký spôsob liečby, ktorý spúšťa a posilňuje prirodzenú schopnosť tela a mysle, aby sa vyliečilo. Všetky symptómy choroby považuje za prejav disharmónie a tiež vie, že liečenie treba zamerať na človeka a nie na ochorenie.

Výskum v Nemecku ukázal, že chronicky chorí pacienti, ktorým lekár nasadil aj homeopatiu boli zdravší (Witt et al., 2005; Witt et al., 2008). Na poliklinike Bristolskej homeopatickej nemocnice sa lieči veľa pacientov s chronickými ochoreniami. Po analýze údajov od 6544 pacientov za obdobie 6 rokov vyplynulo, že 70% pacientov sa po homeopatickej liečbe cítilo lepšie (Spence et al., 2005).

Ako na to?

Ak premýšľate, či by homeopatia bola schopná pomôcť vám s vašimi problémami, prosím kontaktujte homeopata vo svojom okolí. Ten vám na základe celostného prístupu odporučí individualizované homeopatikum.