Gelsemium sempervirens

By Admin / 17. februára 2016
gelsemium semprevirens

Naozaj časté homeopatikum indikované pri chrípke, prechladnutí alebo mononukleóze. Úžasne pomáha, samozrejme za predpokladu, že symptómy človeka sa zhodujú s jeho obrazom, ak sa objaví chronický únavový syndróm po prekonanej chrípke alebo mononukleóze.

Slovo „únava“ vyjadruje podstatu Gelsemia. Objavuje sa veľká slabosť v mentálnej aj fyzickej oblasti, pocit, že nezvláda bežný život, otupenosť, potrebuje oporu druhých. Chce byť v kľude a sám, prípadne počas ochorenia znesie len osobu, ktorá sa o neho postará bez zbytočných dotazov. Objavuje sa veľká fyzická slabosť s mrazením, každý pohyb je príliš namáhavý.

Ďalšou indikáciou je tréma a úzkosť pred skúškou. Človek sa cíti až paralyzovaný strachom. Často ide o stav, ktorý nazývame „oknom“.

Typické sú tiež bolesti hlavy s chladným potením a dvojitým videním.

Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie  je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.

Tieto informácie nenahrádzajú lekársku starostlivosť. Pri zdravotných ťažkostiach sa obráťte na homeopata, lekára alebo lekárnika.